הופעות קרובות
  • בקרוב

    תזמורת במועצה איזורית בנימין

השאר כאן פרטים ונחזור אליך!
שלח

על שמעון קנול

מלחין, מנצח, סופר, מפיק ויזם כל אלו תמצאם בביוגרפיה של אדם זה כשהחוט השזור בכל הינו שליחותו האמונית היינו קירוב תבל ומילואה לאמונת הייחוד כאשר הכלים שעושה הוא בהם בעיקר שימוש הינם כישוריו האומנותיים, קשריו כח רצון ודביקות במטרה.

וע"כ עזב את ארץ מכורתו לשהות בת עשרות שנים בנכר שם רכש את המהימנות, הקשרים והאנשים הנכונים שיתמכו בחלומותיו ושליחותו, אשר פירותיהם מוצגים כאן לפניכם, הקמת תזמורות, קונצרטים מופעים ופרויקטים שונים ברחבי העולם, המתועדים בעשרות תקליטורים, ספרים, תערוכות, ובכל מקום שהתאפשר הותיר את חותמו כמו שייחשף כאן לעיניכם בזה האתר.

התנ"ך הוא אבן היסוד ולבה של ההשראה שמולידה ברובה ספרי קודש העוסקים בתורת הקבלה, אך גם שילוב בחכמות העמים וספרי מדע בדיוני ועתידי ומחקרים על המוח, הרגש, פסיכולוגיה החי, והאיזון בין עולם המדע ועולם האמונה.

אבל פיסגת יצירתו באה לידי ביטוי בפרשנותו המוסיקאלית לתנ"ך שמתמודד עמה כבר למעלה משלושה עשורים שפירותיה למעלה מאלף יצירות מוסיקאליות שהמעשר מהם כבר בוצע הוקלט והופק על תקליטורי"ם, תפוקה שגם מלחינים גדולים בהיסטוריה יתקנאו בה.

פרוייקט "התנ"ך במוסיקה" לווה בהקמת התזמורת התנכי"ת בגרמניה, צרפת וארה"ב ועתה בשלבי בניה כאן בארץ הקודש.

גם הפסטיבל התנכ"י חלום שעומד להתגשם וזאת בנוסף על המדיה הקולנועית שקורמת אט אט עור וגידים (על בסיס ספרו ותסריטו "משל קדמון" להלן המידע).

גם פרויקטים מוסיקאליים כ"פרוייקט השואה" ו"פרוייקט אור – קול" (שהינו איחוד אמנויות המוסיקה והויזואליה היינו הציור) הופק בגרמניה וארה"ב ולווה בקונצרטים ותקליטורי"ם.

וכאמור הוא אינו שוקד על שמריו ובימים אלו זורע ונוטע את הנטעים לתזמורת התנכ"ת הארץ ישראלית ולפסטיבל התנ"ך כאן בארץ הקודש שהתקווה היא שיובילו להקמת אקדמיה לאמנויות ולימוד תורני כבר בשנים הקרובות.

 

 

ביוגרפיה

נולד 1955

שנים 1976 – 1975 ברקלי קולג' (ארה"ב) הלחנה.

שנים 1977 – 1976 ברזיל לימוד מוסיקה פולקלוריסטית וג'ז.

שנים 1980 – 1979 האקדמיה בלןזאן (שוויץ) לימוד ניצוח והלחנה.

שנים 1986 – 1980 חי בירושלים ומתחיל בעבודתו המנומנטלית והוא הלחנת התנ"ך למוסיקה ומתחיל בכתיבת ספריו על פרשנות תורת הסוד.

בשנים אלו גם מתחיל להקליט את יצירותיו עם תזמורת הפילהרמונית הישראלית.

השנים 1988 – 1986 חי בניס (צרפת) מנצח על בית האופרה ומבצע ומקליט מיצירותיו עם תזמורת הסימפונייטה שהקים ואף יוצא עמה לקונצרטים ברחבי אירופה.

השנים 1995 – 1989 חי בברלין, מקים את התזמורת התנכי"ת והקמרטה החדשה שעמה יוצא למסע בארה"ב, כמו כן מתמנה למנהל מוסיקאלי ביום חגיגות סיום מלחמת העולם השניה ושחרור מחנות הריכוז ומבצע בו את יצירתו מזמורי בני קרח לעילוי נשמות הניספים ומעורב רבות בפרוייקט השואה, תוך כדי מינויו למנהל מוסיקאלי ביברת התקליטים פול שמביאה אותו להפיק עוד ועוד מיצירותיו התנכיו"ת על סדרת תקי"ם שאות' השלים לאחר שנים בחיותו בארה"ב.

יש לציין את האירוע בעיר נירנברג שסבב 60 שנה לחוקי הגזע הנאצי שחוקקו בו, שביום זה הועלתה האורטוריה פרי עתו "לא תרצח" והוקלטה חי והועלתה גם היא על תקליטור.

בשנים אלו גם הוביל את תזמורתו לסדרת קונצרטים הסובבים את פרוייקט השואה בא"י.

השנים 2007 – 1996 חי בארה"ב (בוקה רטון פלורידה) מקים את חברת אור קול שמשלבת מלבד פרויקטים מוסיקאלים, גם תערוכות ענק המשונעות מאירופה לתצוגה במוזיאונים יוקרתיים בארה"ב ומרכז אמריקה, תוך כדי בניית תשתיות וחילופי תרבות וערים תאומות בין המשאילים למציגים.

בשנים 2009 – 2007 ממשיך ביצירת "התנ"ך במוסיקה" כשהוא מקליט ומבצע את יצירותיו ברחבי העולם.

בשנת 2009 שב ארצה ומאז שיבתו ממשיך הוא בהלחנה, אבל עיקר התרכזותו בהוצ"ל של ספריו תוך כדי היותו מעביר שעורים בתורת הקבלה בבית מדרשו הסובב בין ת"א – טבריה – חיפה וירושלים.